Alarm İzleme Merkezi İşleyişi

Anasayfa » Alarm İzleme Merkezi İşleyişi

Sistemin her gün, saat kaçta kim tarafından kurulduğu ve kapatıldığı, SMS yoluyla yetkiliye bildirilir.

Bunun sayesinde personelinizi takip edebilir ayrıca; kapanışı kendiniz yapıyor; alarmınızı kendiniz kuruyorsanız, daha mekanınızdan ayrılmadan sistemin doğru olarak devreye girdiği haberiyle rahat edebiliyorsunuz.

Sistemin kurma ve kapama saatleri önceden belirtilmiş ise belirlenen saatler dışında yapılan giriş ve çıkışlar, yetkiliye doğrudan aranarak bildirilir.

Yine personel takibi olarak da kullanılan bu hizmet varsa art niyetli çalışanınızı tespit etmekte ya da şifrenizin art niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi durumunda erken teşhis edilerek olası hırsızlıkları daha olmadan engellemenizi sağlar. Ayrıca kapanış saatinde gecikme durumunda alarmınızı devreye almayı unutup mekanınızdan ayrıldığınızda olası tüm risklerden korunursunuz.

Alarm durumunda; alarmın türü, bölgesi, zamanı ve olaya alternatif müdahale şekilleri göz önünde bulundurulur.

Olası alarmlarda öncelikle alarmın gerçekliği incelenir. Varsa kamera sisteminizin uzaktan izleme desteğinden faydalanılarak alarm durumu tespit edilir ve ilgili birimlerin yönlendirmesi yapılır. Müdahale sırasında örneğin hırsızlık alarmı depo tarafından geliyor ise kolluk kuvvetlerinin de işini kolaylaştırmış olup suçüstü yapılma imkanı sağlamış oluruz. Bu sırada yetkiliyle de irtibata geçip kolluk kuvvetlerine yardımcı olmaları için olay yerine gitmelerini sağlarız ve geri bildirim almadan alarm durumunu sonlandırmayız.

Alarm sistemine eklenebilen gizli panik butonu ile silahlı soygun ve gasp girişimleri AİM’e iletilir. AİM bu durumda doğrudan emniyet yönlendirmesi yapar.

Bu gibi durumlarda girişimcinin haberi bile olmadan; çünkü olay yerindeki sirenler devreye girmez; çok kısa süre içerisinde kolluk kuvvetleri olay yerine müdahale edebilmektedir.

Kullanıcılar tarafından tespit edilemeyen arızalar; AİM’e sinyal olarak yansıdığından, sistem sorunlarına kısa sürede müdahale edilir.

Elektrik kesintisi, panel, siren veya dedektörlerin batarya zayıflaması veya telefon hattı arızaları gibi arızalar AİM’ye sinyal olarak düşmektedir. Bu gibi durumlarda belki ömürde tek bir kez ihtiyaç olacak alarm sisteminizin olası arızaları hemen yetkiliye bildirilir ve servis yönlendirilir.

Tüm bu durumlar istenildiğinde yetkililere rapor edilebilir.

Genellikle aylık olarak e-mail ortamında müşterilerimize sunduğumuz raporlara istenildiğinde farklı periyotlarda veya anlık olarak ulaşabilirsiniz.

Alarm sisteminiz varsa ve AİM hizmetinden yararlanıyorsanız sigorta bedeli için ödeyeceğiniz miktardan da tasarruf edersiniz.

Mevcut sigorta şirketini bilgilendirip gerekli evrakları sağladığınız takdirde risk durumunuz en aza ineceğinden sigorta ödemelerinde %30’a varan indirim sağlayabilirsiniz.